Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Jak tvořím tady a teď?

8.10.2023 @ 14:30-5.12.2023 @ 18:30

600czk

jednoduchost – uvolnění – otevřenost – hravost – smíření – ožití

To bývají kvality, do kterých dosedáme, když se ztišíme a vypneme známý kolotoč v hlavě. Když zjemníme své vnímání a začínáme se cítit.. sebe i druhé a prostor okolo nás.

S jemností a citlivostí sledujeme, jak se tvoří naše tady a teď. Kým jsme bez svých navyklých představ a co skutečně cítíme. Vystupujeme z izolace, kterou v mysli žijeme a prostřednictvím těla se otvíráme  širšímu pojetí sebe sama – takovému, které zahrnuje také přírodu a náš vztah s ní.

Je velmi úlevné si všimnout, že nejsme sami, že máme k dispozici bohatství vztahů a tím i zrcadel, ve kterých můžeme zachycovat nové náhledy a nové vjemy.

V uvolnění objevujeme svou autentickou hravost a tvořivost a vnášíme ji do naší každodennosti i do potíží, se kterými jsme neuměli hnout.. Do svých vztahů a projektů.

JAK NA TO?

Půjdeme na to jemně a pomalu, abychom mohli zachytit nuance a vůně, ve kterých se vracíme k sobě. A zároveň to může provázet pocit osvobození, radost, divokost a živelnost. Cokoli, co patří k naší přirozenosti, je vítáno.

– všímavostí ke svému prociťování nacházíme pojmenování své zkušenosti a kam nás volá
– nalezený význam prohlubuje naši zkušenost a ukazuje směr k dalšímu kroku tady a teď
– necháme se vést svou tvořivostí v dialogu s partnerem: přírodou, prostorem, materiálem k tvorbě, tělem, hlasem a interakcí s druhými
– integrujeme tento dialog pro další krok směrem k sobě a k modelování naší stopy ve světě

CO NÁS PODPOŘÍ?

Provedou nás techniky focusingu, arteterapie a dramaterapie, terapie v přírodě a transparentní komunikace.

Budeme objevovat význam, jakým k nám promlouvá naše tělesné vnímání. Otevřeme prostor pro novou citlivost a nacházení vlastního privátního jazyka pro svou zkušenost. Díky tomu můžeme svou jedinečností obohatit sdílený prostor. Vykutáme nové možnosti z bohatých vrstev našich prožitků, které jsme se naučili ignorovat, neboť jsou nelogické, paradoxní, nemáme pro ně jméno a nesou jistou křehkost. Přestaneme pro strach z nejistoty či nepřijetí obětovat svůj tvořivý potenciál, a s ním i potenciál si hlouběji porozumět (a naopak).

Strávíme vždy část programu v přírodě a užijeme si ji v různých variantách počasí. Připravte si volné oblečení k tvoření a pohybu jak uvnitř, tak venku.

Nedělní odpoledne 8. 10. / 22.10. / 5.11. / 19.11. ve 14.30 – 18.30

Jednotlivé setkání 550 Kč, hlubší kontinuální cesta 1750 Kč.

Přihlašování: vesvemzivlu@gmail.com, tel. 774 983 521.

Prosím, napište, co vás láká a co byste rádi na společné cestě prozkoumali..

Budu ráda za pár slov o tom, co vás láká a co byste rádi na společné cestě prozkoumali..

 

 

Podrobnosti

Zahájení:
8.10.2023 @ 14:30
Ukončení:
5.12.2023 @ 18:30
Cena:
600czk

Místo konání

Dom livre
Hlavní 474
Frýdlant nad Ostravicí, 739 11
+ Google Mapa