Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Ke změně spolu, s vodou, zemí, vzduchem a ohněm

5.11.2022 @ 16:00-19.12.2022 @ 19:00

470czk

Čtyři tvořivé sobotní večery od rovnodennosti k slunovratu

 

Když se nám daří být skutečně s tím, co je, být otevření a spojení, dotýkáme se toho, co by mohla být tvorba. Účastníme se na životě a spolutvoříme jej. Utváříme sami sebe a svůj svět.

 

Tvorba totiž JE. A otázka je, zda můžeme být u toho. Ona se děJE a my s ní. Můžeme si všimnout, jak „se dějeme“ a kam se vedeme?

 

Co nám pomáhá zastavit se a vnímat se šířeji, dát sobě a životu více možností, než navyklé trasy myšlení, cítění a konání?

 

Možná si snáz všimneme, co nám nepomáhá..

Chceme se účastnit toho jemného pohybu na pozadí našich představ o sobě a o světě?

Chceme se podpořit i tam, kde touha po spojení a otevření naráží na odpor a obrany z minulosti? A uvolnit se v tom ještě hlouběji? Můžeme v tom být soucitní a trpěliví? Nestavět se proti sobě samým, nepřebíjet, nepřetlačovat?

 

Jak si dopřát pohyb k tomu, co si skutečně pro sebe přejeme a vydat se tím směrem bez tlaku a výčitek, kde už bych měl/a dávno být (a kde už by dávno měli být také ostatní a svět..)? Převzít za to zodpovědnost a zároveň se do toho uvolnit?

 

Mohla by to být ta změna, která by mohla vést ke změně?

Máte chuť to prozkoumat společně? Nebýt na to sami? Podpořit se při tom v kruhu lidí, kteří hledí podobným směrem? A v širším kruhu přírody, který nám může pomoci zreflektovat, kam jsme došli, co stojí za oslavu, co už je přežité a můžeme propustit a čemu chceme dále dávat svou pozornost a energii.

 

Průchod kolem živlů je jako pohyb po spirále od tělesné úrovně přes emoční a mentální po spirituální. Když jako celistvé bytosti pohneme s kteroukoli z těchto částí, odrazí se změna i v těch dalších a pak dále v našich vztazích. Zažíváme se živé, v souladu se sebou a s našimi niternými záměry.

 

Půjdeme na to s jemností, s respektem ke svým potřebám a dopřejeme si dostatek prostoru pro vlastní zkoumání a rytmus tvořit či kontemplovat. Kontakt s „niternými“ i „vnějšími“ živly prohloubíme pohybem, hrou, tancem, tvorbou v přírodě a s výtvarným materiálem. Podpoříme se sdílením, všímavou komunikací a pozorností k tomu, co se děje v poli, které tvoříme.

 

5.11. voda a plynutí s jemností, s přirozeností, instinkty a spontaneitou

19.11. země a ponor do sebe, rozlišování, co živit a co propustit, chaos jako fáze tvorby

10.12. vzduch a dech, kontinuita života, na čem stavíme a co po sobě zanecháváme

17.12. okolo ohně, rozlet a vize z náhledu svobody

 

(Poslední termín se realizuje okolo ohně v centru Nasaji na Pržně, zázemí školní party Jasan. Předcházející v DOMu livre.)

 

Jednotlivé vstupné činí 470 Kč;

vstup na celý cyklus 1570 Kč.

 

Přihlašujte se, prosím, alespoň 3 dny předem na vesvemzivlu@gmail.com nebo 774 983 521.

 

Podrobnosti

Zahájení:
5.11.2022 @ 16:00
Ukončení:
19.12.2022 @ 19:00
Cena:
470czk
Štítky Akce:
, , , , , , , , , ,
Webová stránka:
www.vesvemzivlu.cz

Místo konání

Dom livre
Hlavní 474
Frýdlant nad Ostravicí, 739 11
+ Google Mapa