Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Setkání s kreativními terapiemi (Dny duševního zdraví)

6.10.2022 @ 15:00-18:00

Sociální zapojení je léčením i projevem uzdravování traumatu. Je opakem oddělenosti, která trauma způsobuje a která pak působí v našich životech. Kreativní terapie podporují autenticitu mezilidské interakce a prohlubují její kvalitu. Posilují zároveň kvalitu kontaktu se sebou samými.

Dramaterapie, arteterapie a tanečně pohybová terapie využívají naše přirozené projevy i nástroje kontaktu jako jsou pohyb, hlas, rytmus, tanec, hra, tvořivost. Oživují náš zájem o prostředí, o druhé a o to, jak to sami máme. Kde je zvídavost a vědomá pozornost, kde se můžeme zapojit celistvě také se svým emočním a tělesným prožíváním, tam můžeme poznávat a růst. Cítíme se a soucítíme, obnovujeme spojení, spolupracujeme, tvoříme.

Budeme zkoumat, co nás podporuje v tom, abychom se setkali – se sebou, s druhými a s prostředím. Zapojíme a oživíme smysly, pohyb i prožívání těla, pozornost k prostoru i k vnitřním hnutím. Budeme improvizovat, hrát si, tancovat a výtvarně tvořit. Zpomalíme a ztišíme se, abychom zavnímali to nové, k čemu zveme sebe i druhé.

Spolu s Miluškou Hazuchovou, taneční a pohybovou terapeutkou a ekoterapeutkou

Vstup volný, rezervace v Divadle na Cucky.

Pořadatel

Divadlo na Cucky
E-mail:
https://goout.net/cs/seber-se-be/szdiavt/
View Pořadatel Website

Místo konání

Divadlo na Cucky
Dolní náměstí 42
Olomouc, 77900 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website