Od spojení s přírodou ke spojení s vlastní přirozeností

LADĚNÍ NAŠICH ZÁMĚRŮ S PŘIROZENÝMI CYKLY PŘÍRODY

Jsme součástí přírody, připomínají nám to naše těla i archetypální obrazivost duše, s níž se setkáváme třeba ve vlastní tvorbě a ve snech. Naši předkové neměli jinou možnost, než žít v souladu s přírodními cykly a vládli hlubokou znalostí jejich kvalit a proměn. Cítili spojení se Zemí a se vztahy s více než lidským společenstvím, znali své místo a byli zde doma. Pro mnohé z nás to může být jen abstraktní představa, nevnímáme své tělo a napřimujeme své úsilí proti přirozeným cyklickým vlnám v představě nezadržitelného věčného růstu. Ždímáme svá těla, zapomínáme na své přirozené potřeby, ztrácíme radost, lehkost a chuť tvořit, v důsledku pak také zdraví, vysilujeme Zemi samotnou. Pro obnovení naší životní síly je klíčové znovu objevit své místo v síti života, nalézt rovnováhu dávání a přijímání, sladit se s cykličností životních procesů – ať už v oblasti tělesné či vývoje našich projektů a záměrů. Zasít semínko, zalévat a vyživovat, pečovat o jeho růst, nepropást sklizeň a její oslavu, podělit se o ni a užít si fázi výdechu, odpočinku a usebrání k nalezení nových snů a směřování i k odložení toho, co už nám přestalo být k užitku. A k tomu všemu přizvat tvořivé síly, jejichž jsme výsledkem my i vše stvořené i společenství druhých, kteří kráčejí s námi cestou k vlastní celistvosti a souladu se svými nejhlubšími hodnotami.

SLAVNOSTI PŘÍRODNÍCH CYKLŮ (Jak vně tak v nitru)

Scházíme se v kruhu okolo ohně ve svátky přírodního cyklu, abychom se podpořili na cestě realizování snů, jež jsou v souladu s naší podstatou a s proudem života a posílili v odvaze propouštět návyky a převzaté vzorce, které nás drží v sevření minulosti. Objevujeme dary sdílení ve společenství, vidění se ve své obohacující jedinečnosti a intimní komunikace s přírodním světem. Společně vysníváme svět, ve kterém chceme žít a nacházíme nám přirozené nástroje, jak k němu přispět.

TANEC SÍLY V LÉČIVÉM KOLE ŽIVLŮ  (Jak v nitru tak vně)

Tančíme v energiích léčivého kola živlů s naším vnitřním ohněm a prožíváme plně vědomí a moudrost vlastního těla a vlákna spojení s tvořivými principy života. Hudebníci citlivě reagují na naše projevy, podporují naše spontánní vyjádření, slovo provází šamanským cestováním a zvědomováním těla v jeho síle, moudrosti a radosti ze života. V pohybu, rytmu a bdělé přítomnosti sobě samým nacházíme vlastní odpovědi, výživu, smíření a přijetí i jasný záměr a tvořivou jiskru, jež nám prosvětlí každodenní pouť.